wtorek, 16 sierpnia 2016

Szarpuś Best Tug Toys - recenzja


Słowem wstępu
TOP for DOG jest najważniejszym konkursem branży kynologicznej w Polsce. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
Mango i ja jesteśmy testerami TOP for DOG 2016.


Zachęcam do zapoznania się z recenzją pierwszego produktu, który otrzymaliśmy w ramach plebiscytu - szarpaka od Dogcessories Polska.


Wygląd
Ładny, wykonany z wielką starannością polarowy szarpak w kolorach najlepiej rozpoznawalnych przez psy: niebieskim i żółtym.
Użytkowanie
Do testów otrzymaliśmy szarpuś w rozmiarze S (mały). Dla nas wielkość idealna. Szarpak świetnie sprawdza się podczas zabawy, poza tym bez trudu mieści się w mojej nerce.
Zabawa szarpusiem to wielka przyjemność zarówno dla psa, jak i człowieka. Zabawka wykonana została z przyjemnie miękkiego w dotyku polaru, jest giętka i rozciągliwa, nie rozwarstwia się w psim pysku na drobne włókna.
Co niezmiernie ważne, szarpuś jest bezpieczny dla psa. Producent zapewnia, że Materiały używane do produkcji szarpusiów Best Tug Toys, posiadają zaświadczenia od dostawców, iż spełniają wymogi rozporządzenia REACH. Zarówno materiał, jak i barwniki nie zawierają zakazanych w Europie substancji toksycznych.
W moich oczach sporym plusem jest również cena szarpaka - 15 zł to naprawdę niewiele.
Pewnie jesteście ciekawi, jak przedstawia się sprawa utrzymania zabawki w czystości. Cóż... szarpuś łatwo brudzi się i nieprzyjemnie nasiąka śliną (podczas intensywnej zabawy). Nie jest to duży problem - ślina szybko wysycha, a pranie załatwia sprawę brudu.
Bezpieczeństwo, cena, utrzymanie w czystości... Mango o to nie dba. Jego zadaniem jest ocena atrakcyjności, a także sprawdzenie wytrzymałości szarpaka. Co do tego drugiego - zabawka zdała test i nie dała się rozszarpać na strzępy. ☺
A jak tam z atrakcyjnością? Zdjęcia mówią same za siebie. ☺


Podsumowanie

Zalety:
starannie wykonany;
miękki;
• elastyczny;
• rozciągliwy;
• raczej trwały (nasz żyje i ma się dobrze);
• ekologiczny;
• bezpieczny;
• tani.

Wady:
• łatwo się brudzi i nasiąka psią śliną.

Gdzie kupić?
dogcessories.pl

4 komentarze:

 1. Kiedyś chciałam go kupić ale doszłam do wniosku, że lepiej zrobić samemu. 😀

  Pozdrawiamy J&J

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobne dwa szarpaki, których wadą jest jedynie to, że nasiąkają psią śliną właśnie. Jednego używam krótko, drugiego długo i ten pierwszy jest tak rozciągnięty jak tasiemiec :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie szarpaki to fajna sprawa, u nas sam szarpak nie budzi zainteresowania ale z pluszem i piłeczką, o mamo.. No i wydaje mi się, że o wiele ekonomiczniej jest zrobić takie coś samemu.
  Jednak, kto co woli :)
  Pozdrawiamy, Biscuit Life!

  OdpowiedzUsuń
 4. Małe a tak cieszy, świetna recenzja :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń