środa, 7 września 2016

Karma mokra Piper - recenzja


Słowem wstępu
TOP for DOG jest najważniejszym konkursem branży kynologicznej w Polsce. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
Mango i ja jesteśmy testerami TOP for DOG 2016.Zachęcam do zapoznania się z recenzją kolejnego produktu, który otrzymaliśmy w ramach plebiscytu - karmy mokrej firmy Dolina Noteci.


Do testów dostaliśmy aż 20 saszetek 500-gramowych karmy z jagnięciną, marchewką i ryżem brązowym.
Co mogę napisać na jej temat?

Opakowanie
Jest świetne: solidne, można je z łatwością otworzyć bez użycia nożyczek, a do włożenia zawartości do miski nie potrzeba łyżki. Saszetki doskonale sprawdzą się w podróży, na wystawie, zawodach itp. - są lżejsze i zajmują mniej miejsca niż puszki.
Jedyną wadą opakowania, jaką dostrzegam jest to, że resztki karmy pozostają w jego środku i trudno jest je stamtąd wydobyć. No i idealnie byłoby, gdyby saszetki posiadały zamknięcia strunowe. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.


Skład i dawkowanie


Skład jest bardzo niekonkretny, a szkoda. Co o nim myślę? Do najgorszych nie należy, do najlepszych też nie. Tak więc jest średni, przeciętny.
Dawkowanie jest trochę przesadzone, choć Mango i tak otyłość nie grozi. ☺ Podawałam mu różne porcje, raz mniejsze, raz większe, najczęściej równe zawartości jednej saszetki.


Smak
Rudzielec chętnie się nią zajadał, a skoro jemu smakowała, śmiało mogę napisać, że jest przepyszna i godna polecenia także dla psich niejadków.


Przyswajanie
Whippet początkowo miał po Piperze straszne gazy, kupy były czasem lepsze, czasem gorsze. Na szczęście wszystko szybko się wyregulowało i później było już okej.


Cena
Około 5 zł za 500 g - malutko. Cena jak najbardziej na plus.


Gdzie kupić?
dolina-noteci.pl

 

4 komentarze:

 1. Bardzo faja recenzja i fajnie , ż ejesteście teserami <3 Zapraszamy do nas

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze że u was się unormowało, Funy po dolinie miał gazy, luźną kupę i ogólnie u nas jest na nie, a cena w porządku.
  Dobra , rzeczowa recenzja.
  Nie jestem pewna czy zamknięcie strunowe zdało by test w saszetkach, wydaje mi się to nie praktyczne bo byłoby całe w karmie, ale kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 3. my często używamy saszetek doliny noteci na tropieniu, mam nadzieję, że trafię na Piper w zoologicznym :)

  OdpowiedzUsuń