poniedziałek, 17 października 2016

MAXI/GUARD OraZn - recenzja


Słowem wstępu
TOP for DOG jest najważniejszym konkursem branży kynologicznej w Polsce. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
Mango i ja jesteśmy testerami TOP for DOG 2016.Zachęcam do zapoznania się z recenzją kolejnego produktu, który otrzymaliśmy w ramach plebiscytu - preparatu dentystycznego firmy Vetfood.


O produkcie
MAXI/GUARD OraZn® jest preparatem zalecanym do codziennej higieny jamy ustnej, charakteryzujący się wysoką akceptowalnością u zwierząt.
Dzięki unikalnej recepturze, opartej na wprowadzeniu bezsmakowego, zneutralizowanego cynku o pH 7 spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych zwierząt, takich jak koty i psy małych ras:
• neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej
• ogranicza tworzenie się płytki nazębnej
• ogranicza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych dziąseł.
Regularne stosowanie preparatu pozwala na zachowanie właściwej higieny jamy ustnej po profilaktycznych zabiegach dentystycznych.

Sposób użycia
Koty/małe zwierzęta: na serdeczny palec lub pałeczkę kosmetyczną, stosowaną do czyszczenia uszu, należy nabrać kropelkę preparatu wielkości ziarnka grochu i wmasować delikatnie w dziąsła po obu stronach jamy ustnej, w okolicy trzonowców. Psy ras średnich i dużych: środek można nakładać bezpośrednio na śluzówkę, przy pomocy wbudowanego aplikatora. Jeżeli zwierzę toleruje szczotkowanie zębów, preparat można używać tak jak pasty do zębów. W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zaleca się codzienne stosowanie preparatu.

Składniki: woda dejonizowana
  • Dodatki dietetyczne: glukonian cynku, tauryna.
  • Dodatki technologiczne: substancja żelująca – karboksymetyloceluloza, konserwanty: paraben metylowy, paraben propylowy. 
  • Dodatki sensoryczne: barwnik – błękit brylantowy.

  

Moja opinia
Jestem zadowolona z preparatu OraZn. W stu procentach spełnia on moje wymagania: jest bardzo łatwy w użyciu, nie posiada drażniącego zapachu, pies nie protestuje, gdy mu go podaję (chociaż akurat to pewnie wynika z faktu, że był przyzwyczajany do tego typu zabiegów od szczenięcia), poza tym... jest skuteczny! Mimo nieregularnego stosowania efekty są widoczne i... wyczuwalne (bo Mango przestało cuchnąć z pyska). Podejrzewam, że gdybym używała preparatu codziennie, skutki byłyby jeszcze lepsze.

  
Gdzie kupić?
www.sklep.vetfood.pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz